درباره موسسه الکتروموتور و درایو


تاریخچه

الکتروموتور و درایو یک فعالیت و کسب و کار تخصصی جهت مشاوره در زمینه الکتروموتور، درایو، محرکه های الکتریکی و کاهش مصرف انرژی در تاسیسات صنعتی می باشد. این فعالیت در سال 1394 توسط محمدرسول کریمی دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش ماشینهای الکتریکی و درایو شروع شد و به صورت آنلاین از طریق وبسایت motordrive.ir شروع به ارائه خدمات مهندسی و مشاوره کرد. در سال 1395 نمایندگی فروش درایو و دیگر محصولات شرکت TECO-WESTINGHOUSE که یک شرکت تایوانی آمریکایی است از وارد کننده آن شرکت اتوماسیون رعد خاورمیانه اخذ گردید. موتور درایو در ادامه گسترش فعالیت خود در پاییز سال 95 جهت ارائه خدمات حضوری و افزایش زمینه های فعالیت دفتری تاسیس نمود که در این دفتر کارکنان موسسه مستقر گردیده و در آن خدمات مشاوره و فروش ارائه می گردد.

خدمات و فعالیتها

مشاوره در زمینه الکتروموتور، درایو و محرکه های الکتریکی

در حین ایجاد و توسعه وبسایت برخی از علاقمندان از طریق بخش ارتباط با ما در وبسایت و ایمیل نگارنده مقالات تماس می گرفتند و درخواست مشاوره فنی در زمینه الکتروموتور، درایو و پمپ را داشتند و عده ای از دوستان نیز تقاضای خدمات مهندسی نصب، راه اندازی و یا تعمیرات در این زمینه را داشتند در مورد بخش نخست سعی بر این بود که پاسخگوی سوالات مراجعه کنندگان به وبسایت باشیم. الکتروموتور و درایو در حال حاضر خدمات تخصصی مشاوره و آموزش در زمینه الکتروموتور، درایو و محرکه های الکتریکی را به همراه آموزش کارکنان موسسات و شرکتها ارائه می کند که شرکتها و موسساتی که خدمات مشاوره یا آموزش دریافت کرده اند و تعرفه خدمات به همراه رزومه در بخش مربوطه موجود است.

 

فروشگاه درایو و ادوات اتوماسیون صنعتی

دغدغه ای که پیوسته برای مهندسین و صنعتگران عزیز وجود دارد تامین ملزومات و قطعات در بازاری آشفته و نامنظم است که فروشندگان قادر به راهنمایی مناسب و ارائه اطلاعات کامل نیستند. که همین مساله باعث می شود طراح و مصرف کننده معمولا مجبور می شود موتور یا درایوی نامناسب و یا بزرگتر از اندازه مورد نیاز خریداری کند از اینرو گروه الکتروموتور و درایو در این زمینه شروع به فعالیت نمود و نمایندگی فروش محصولات Teco-Westinghouse ، TETA، اینورتر پرتوصنعت، الکتروموتورهای موتوژن، الکتروموتور الکتروژن، گیربکس های ایلماز (YILMAZ)، الکتروموتور ELK-YILMAZ، الکتروموتور GAMAK، موتور ویبره K-EMP و ترمز الکتروموتور EMF را از نماینده انحصاری آن در ایران اخذ نمود. و سعی دارد اطلاعات فنی و مشاوره های لازم را در وبسایت motordrive.ir ایجاد کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

 

ایجاد محتوا

از ابتدا هدف از ایجاد این وبسایت فراهم کردن بستری برای تولید محتوا بوده است و سعی نگارنده بر این بوده است که محتوایی بدیع، پر مغز و سودمند ایجاد گردد. استقبال از محتوای ایجاد شده گواهی بر موفقیت نسبی این بخش بوده است. بدلیل کیفیت مناسب مقالات درج شده در وبسایت با قرارداد همکاری که با نشریه صنعت هوشمند منعقد گردید مطالب این بخش به طور مستمر در این نشریه که از معتبرترین نشریات صنعت اتوماسیون کشور محسوب می گردد چاپ شده و این همکاری ادامه خواهد یافت. ایجاد محتوا علاوه بر کمک به مهندسین و صنعتگران عزیز به گسترش بخشهای دیگر کسب و کار الکتروموتور و درایو کمک خواهد کرد.

 

خدمات مهندسی و اجرای پروژه

خدمات پیمانکاری و مهندسی در زمینه تاسیسات، قسمت دیگری از فعالیتهای گروه الکتروموتور و درایو است که با مشارکت جمعی از دوستان و ایجاد یک تیم منسجم از مهندسین با تجربه و جوان که پروژه های متعددی را انجام داده اند ارائه می گردد. در این بخش ایجاد تاسیسات الکتریکی، نصب دستگاهها، الکتروموتورها، پمپها، درایوها و تنظیمات آنها، راه اندازی ژنراتورها و ... ارائه می گردد.