درایو

سایز کردن (انتخاب) نادرست و اضافه بار

قبل از شروع سفارش گذاری درایو، باید موتور خود را ارزیابی کنید.
در بسیاری از کارخانه ها یا تاسیسات از زمان نصب درایو فرکانس متغیر تا زمانی که بازسازی می‌شود موتورهای مختلفی را جایگزین الکتروموتور اولیه کرده اند. و جریان های بار کامل موتور اکنون ممکن است متفاوت باشد.
بر اساس پیشرفت ها و تغییرات در مقادیر نامی درایو، ممکن است لازم باشد اندازه درایو خود را افزایش یا کاهش دهید.
هنگامی که اطلاعات پلاک موتور خود را دارید، باید اطلاعات صحیح را بدست آورید.
سایزینگ یا انتخاب درایوها باید بر اساس آمپر انجام شود، نه اسب بخار. شما همچنین باید به موتوری در حال کار است نگاه کنید.
این امکان وجود دارد که اضافه بار استاندارد برای یک خط درایو فرکانس متغیر تغییر کرده باشد، بنابراین باید مطمئن شوید که ظرفیت درایو زیادی دارید.
در حین بررسی اندازه اجزای الکتریکی، به ابعاد فیزیکی نیز دقت کنید.
طراحی های درایو فرکانس متغیر، اغلب در طول زمان تغییر می‌کنند و ممکن است متوجه شوید که درایو جدید شما پهن‌تر یا بلندتر از درایو قدیمی است. قبل از اینکه اقدام به نصب تجهیزات کنید، مطمئن شوید که واقعاً می توانید تجهیزات را در جای مورد نظر نصب کنید.

عدم خرید دستگاه های همراه

هنگام خرید یک درایو فرکانس متغیر جدید، اغلب در مورد هارمونیک ها، dV/dt، نوسانات و سایر مشکلات با تامین کننده درایو صحبت می کنید.
اما درباره بسیاری از مشتریان، متوجه شده ایم که اگر درایو قبلاً نصب شده باشد، از این مکالمات صرف نظر می کنند.
اگر VFD قدیمی شما دستگاهی برای مقابله با این مسائل نداشت، در حالی که در حال انجام تغییرات در سیستم هستید، استفاده از فیلترهای هارمونیک، راکتورهای خروجی، فیلترهای dV/dt، دستگاه های حفاظت از نوسانات (SPD) و سایر تجهیزات ضروری را بررسی کنید.بررسی درایو

نصب نادرست درایو

درایوی که استفاده می کردید قدیمی شده و احتمالاً اتصالات الکتریکی که استفاده می‌کنید به همان اندازه قدیمی هستند. بهتر است مطمئن شوید که سیم‌ها، لوله‌ها، گیره‌ها و سایر اجزا هنوز در شرایط خوبی هستند و سایش یا آسیب قابل مشاهده ندارند. برای درایوهای فضای باز، ممکن است متوجه شوید که نور خورشید یا عناصر دیگری، منجر به بدتر شدن وضعیت شده اند.
اطمینان حاصل کنید که همه چیز به طور مناسب زمین شده و محافظت شده است تا در طول عمر این درایو دوام بیاورد. همچنین، مطمئن شوید که در جایی که درایو را نصب می کنید، فاصله کافی در اطراف شاسی یا پنل وجود داشته باشد.
فضای خالی برای دادن فضا به تکنسین ها برای کار مهم است و کد برق (کد استاندارد آمریکا) دستورالعمل هایی دارد که باید رعایت شود.
پاکسازی نیز برای خنک سازی مهم است. هنگام ارزیابی فاصله، اطمینان حاصل کنید که درایو فضای کافی برای خنک شدن و خروج هوای گرم دارد تا بتوانید از خرابی ناشی از گرمای بیش از حد جلوگیری کنید.
سازنده باید دستورالعمل هایی را برای این موضوع در کتابچه راهنمای درایو ارائه دهد.

تعمیر انواع اینورتر

برنامه نویسی بد

درایوها اغلب در حین راه اندازی برنامه نویسی می شوند و برای سال ها به همین شکل کار می کنند.
جایگزینی درایو جدید بهترین زمان برای بررسی پارامترهای موجود و موثرتر کردن آنها است.
ابتدا بررسی کنید که داده های موتور یکسان هستند و به درستی در درایو جدید وارد شده اند.
مطمئن شوید که ویژگی‌هایی که می‌خواهید، مانند coast-to-stop یا چرخش بار، فعال هستند.
سرعت شتاب گیری و کاهش سرعت خود را بررسی کنید. اگر در آینده به ویژگی‌ها یا قابلیت هایی نیاز پیدا می کنید، مطمئن شوید که درایو شما قادر به انجام آن‌ها می باشد.
این می تواند شامل سازگاری با سیستم مدیریت ساختمان آینده (BMS) باشد که ممکن است نصب کنید.

از دست دادن فرصت برای ارتقا

یکی از متداول‌ترین تماس‌هایی که ما می‌گیریم، جستجوی یک شماره دقیق قطعه برای درایو فرکانس متغیر است که به تازگی از کار افتاده است.
جایگزینی به مشابه اغلب می تواند گران تر از ارتقاء به یک درایو جدیدتر و به روزتر باشد که معمولاً در دسترس است و بنابراین ارزان تر است.
هنگامی که یک تولید کننده تولید یک سری VFD یا درایو فرکانس متغیر را متوقف می کند، موجودی آن در بازار کاهش می یابد و قیمت اغلب بالا می رود.
این بدان معناست که درایوهای جدیدتر و پیشرفته تر ممکن است در واقع ارزان تر باشند. شما این شانس را دارید که درایو خود را بهبود ببخشید، که ممکن است شامل پارامترهای بیشتر، اضافه بار بیشتر یا مزایای دیگر باشد.

درایو

همچنین ممکن است متوجه شوید که سازنده دستگاه دیگر دقیقاً همان تجهیزی را که می خواهید جایگزین کنید پشتیبانی نمی کند.
این امر عیب یابی، گارانتی یا خرید قطعات جایگزین را در آینده پیچیده تر می کند.

عدم آموزش پرسنل در محل

هنگامی که یک درایو فرکانس متغیر را جایگزین می کنید، به احتمال زیاد دقیقاً مانند قبل عمل نمی کند.
حتی اگر فقط واسط کاربری تغییر کرده باشد، این می تواند به مانعی برای اپراتورها و برقکاران در محل کار تبدیل شود. مطمئن شوید که آنها را در مورد تجهیزات جدید آموزش می دهید.
آموزش کارکنان در محل شامل چندین موضوع است. مطمئن شوید که آنها می دانند چگونه پارامترهای مشترکی را که ممکن است نیاز داشته باشند، تنظیم کنند.
بررسی کنید که آنها قادر به عیب یابی و رفع اشکال از نوع “امدادگر اولیه یا first responder ” هستند یا خیر. همچنین، مطمئن شوید که آن‌ها می‌دانند، چگونه نگهداری و نظافت پیشگیرانه را انجام دهند.(البته در صورتی که جزء وظایف آن‌هاست)
برای بازسازی و به روز آوری خود با یک متخصص صحبت کنید
تعویض درایو فرکانس متغیر زمان بسیار خوبی برای اطمینان از اینکه سیستم شما برای استفاده بهتر و راحت تر است می باشد.
در عین حال، اگر برخی از رایج ترین اشتباهات را بررسی نکنید، ممکن است بعداً برای خودتان دردسرهایی درست کنید.

منبع؛   vfds.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *