استاندارد ابعاد و توان خروجی موتورهای الکتریکی IEC60072-1

استاندارد ابعاد الکتروموتور و خروجی های متناسب با آن برای اندازه فریم 56 تا 400 به شماره IEC60071-1 یکی از استانداردهای اصلی جهت طراحی و استفاده از الکتروموتورها است.

ادامه مطلب

موتور الکتریکی چیست

نوعی ماشین الکتریکی است که الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. در این مقاله به جزئیاتی در مورد چگونگی کارکرد، قانون دست چپ فلمینگ و بررسی بعضی از انواع موتورها می پردازیم

ادامه مطلب

موتورهای خطی

موتور خطی یا Linear motor یک موتور الکتریکی است که استاتور و روتور آن از حالت مدور خارج شده‌است به طوری که به جای تولید گشتاور چرخشی، تولید نیروی خطی به صورت طولی می‌کند. با توجه به نیاز امروز به حمل و نقل سریع و ایمن، کمبود اینگونه موتورها در بخش حمل و نقل و همچنین سایر بخش ها به شدت احساس می شود. در این مقاله در مورد تاریخچه، نحوه کارکرد اینگونه موتورها، قطارهای مگلو maglev و transrapid و آینده اینگونه موتورها صحبت می کنیم.

ادامه مطلب

توصیه هایی برای خنک کاری در موتورهای داغ

افزایش دما در موتورهای الکتریکی باعث آسیب رساندن به موتور و کاهش عمر مفید آن می شود و بعضی اوقات می تواند خسارات سنگینی به بار آورد. از اینرو تصمیم گرفتیم این مبحث را با جزییات کامل از جمله : دلایل یا عوامل افزایش دما، کلاس های عایق بندی موتورها، روش های خننک کنندگی و توصیه هایی جهت خنک کردن و کاهش دما و افزایش طول عمر موتور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ادامه مطلب

چگونه درجه حرارت سیم پیچ موتور سه فاز را ارزیابی کنیم

با توجه به اینکه افزایش دمای بیش از حد در موتورها باعث کاهش عمر مفید آن می شود و حتی گاهی اوقات خسارات فراوانی به بار می آورد، از اینرو پی بردن به دمای موتور و مقایسه آن با دمای مجاز موتور می تواند کمک فراوانی به ما در جلوگیری از وارد آمدن خسارات احتمالی بنماید.

ادامه مطلب